Szybki kontakt

tel.: 660 065 064
34 361 15 44

adres e-mail: opoka05@o2.pl

Myśli Matki Celestyny
,,Kochajmy Pana z całego serca.''
Znajdź nas na Facebook
Polecamy
Licznik odwiedzin
Gości online: 6
Dzisiaj: 115
Ostatnie 30 dni: 1371
Wszystkich: 1588

Siostry Córki Maryi realizują swój charyzmat, pracując w szkolnictwie, od przedszkola do szkół wyższych, a także w animacji parafialnej poprzez duchową formacje dzieci, młodzieży i dorosłych - prowadzą katechizację dzieci, przygotowują je do I Komunii św. i bierzmowania.

 

Przedszkole w Częstochowie

Siostry udzielają się w pracy charytatywną-społecznej w parafii m.in. pomagają dzieciom z problemami edukacyjnymi, odwiedzają ludzi starszych, samotnych, chorych, roznoszą i udzielają Komunie św. Organizują wspólnie z ludzmi świeckimi festyny, pikniki parafialne zbierają fundusze na rzecz ofiar kataklizmów, wojen, prowadzą szeroką pomoc emigrantom z całego świata. W Argentynie niosą pomoc "dzieciom ulicy".

 

Ośrodek dla dzieci w Argentynie

Siostry włączają się w inne obszary życia parafialnego aktywnie uczestnicząc w radach parafialnych i diecezjalnych. Angażują się w apostolat młodzieży akademickiej. Prowadzą dom dla samotnej matki oraz matek znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej.

 

Apostolat młodzieży w Belgii

Ostatnio otworzono placówkę do obsługi pielgrzymów w Sanktuarium Św.Rity. Siostry aktywnie współpracują z ludźmi świeckimi, animując grupy Przyjaciół Zgromadzenia Sióstr Córek Maryi.

 

Grupa Przyjaciół Zgromadzenia