Szybki kontakt

tel.: 660 065 064
34 361 15 44

adres e-mail: opoka05@o2.pl

Myśli Matki Celestyny
,,Kochajmy Pana z całego serca.''
Znajdź nas na Facebook
Polecamy
Licznik odwiedzin
Gości online: 8
Dzisiaj: 117
Ostatnie 30 dni: 1373
Wszystkich: 1590

Witamy na stronie Zgromadzenia Sióstr Córek Maryi, Congregatione Filiarum Mariae. Jesteśmy Zgromadzeniem zakonnym bezhabitowym. Naszym znakiem konsekracji jest drewniany krzyż i obrączka.

Charyzmat Zgromadzenia : „Wychowanie do życia i do wiary dla uczestnictwa w dziele odkupienia. Realizujemy go pod hasłem „Wszystko dla Jezusa przez Maryję”

Zgromadzenie powstało w Pesche na południu Belgii, tuż przy granicy francuskiej. Oficjalna data powstania: 8 maja 1835 r.

Założycielami są: ksiądz Nicolas-Joseph Baudy i Françoise Lorsignol późniejsza Matka Franciszka.

Córki Maryi od początku swego istnienia doceniają pracę dydaktyczno– wychowawczą poświęcając się edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji w wyniku działań rewolucji francuskiej. Siostry zakładają coraz to nowe szkoły, które na tle epoki cechował wysoki poziom. Siecią swych placówek objęły całą południową część Belgii. Pionierkami w tej pracy były s. Franciszka – późniejsza pierwsza przełożona generalna zgromadzenia oraz s. Celestyna wybitna nauczycielka i prekursorka nowych metod w pracy dydaktyczno–wychowawczej. W następnych latach powędrowały do Zairu – obecne Kongo, Argentyny i do Polski. Do dzisiaj Córki Maryi poświęcają się pracy nauczycielskiej. Nigdy nie prowadziły innych dzieł, oprócz placówek oświatowych. Temu charyzmatowi są ciągle wierne.